Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2012-01-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2012-01-20
Nagrody naukowe firmy Bayer
Fundacja Rozwoju Nauki i Edukacji firmy Bayer przyznała nagrody, w łącznej wysokości 30 000 euro. Po raz trzeci wręczono je młodym, utalentowanym badaczom znajdującym się na wczesnym etapie kariery naukowej. Laureatami zostali naukowcy z Wielkiej Brytanii i Niemiec, kapituła wysoko oceniła dorobek kandydatów z Polski – podano w komunikacie firmy.

"Badania i nauka mają kluczowe znaczenie dla firmy stawiającej na innowacyjność," powiedział prof. dr Wolfgang Plischke, członek Zarządu Bayer AG. "Podstawą realizowanej przez Bayer strategii innowacyjności jest współpraca z instytucjami naukowymi. Finansowanie wybitnych młodych naukowców to element programu – współpraca i partnerstwo strategiczne mają kluczowe znaczenie dla wdrażania badań naukowych do zastosowań przemysłowych".

Ta międzynarodowa nagroda jest przyznawana co roku naukowcom związanym z dziedzinami, w których działa Bayer: biologią, chemią i inżynierią materiałową. Kryteriami wyboru laureatów są: oryginalność i jakość badań naukowych kandydatów oraz znaczenie ich prac dla rozwoju danej dziedziny.

W kategorii inżynierii materiałowej nagrodę za syntezę materiałów funkcjonalnych charakteryzujących się wysoką porowatością otrzymał prof. dr Arne Thomas z Politechniki Berlińskiej . Strukturę i właściwości tych materiałów można zaadaptować do specjalnych zastosowań pod kątem realizacji określonego celu. W kategorii „Chemia” nagrodę otrzyał Dr Andreas Bender z Uniwersytetu Cambridge w Wielkiej Brytanii za zaawansowane prace badawczo-rozwojowe w zakresie przewidywania skuteczności działania leków, jak również niekorzystnych skutków stosowania farmaceutyków za pomocą metod in-silico (komputerowo wspomaganych metod projektowania leków).

W ostatniej, trzeciej kategorii „Biologia” nagrodę za prace w dziedzinie badań genetycznych nad odmianami pszenicy otrzymał dr Cristobal Uauy z John Innes Centre w Norwich w Wielkiej Brytanii. Naukowiec ten dokonał sklonowania pierwszych genów cech ilościowych QTL (Quantitative Trait Locus – locus cech ilościowych) w pszenicy, zidentyfikował gen stawiający opór patogenowi pszenicy powodującemu powstawanie żółto-rdzawych plamek, a ponadto jest zaangażowany w prace nad zastosowaniem wyników swoich badań w praktycznych metodach prowadzenia upraw.

(pj)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Bayer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także