Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-08-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-08-16
Domowe sieci monitorujące zmierzą tętno domowników
Domowe sieci monitorujące zmierzą tętno domowników
Domowe sieci monitorujące zmierzą tętno domowników
W przyszłości domowe sieci monitorujące mogą okazać się nieocenione dla opieki nad ludźmi starszymi i niepełnosprawnymi. Systemy takie mogłyby wskazywać ewentualne zagrożenia i monitorować stan zdrowia domowników.

Bezprzewodowa sieć ZigBee opracowana przez firmę Cambridge Consultants ma zapewnić stały monitoring stanu zdrowia pacjenta, co przyczyni się do zmniejszenia obciążenia personelu opieki medycznej przy jednoczesnym poczuciu niezależności samych pacjentów.

Osoba, która jest monitorowana nosi bezprzewodowe urządzenie, które analizuje oznaki fizjologiczne i dostarcza informacji o miejscu przebywania – wskazuje dokładny punkt w domu, gdzie pacjent w danej chwili się znajduje. Różnorodne czujniki, takie jak np. czujnik obciążenia na łóżku dostarczają wiedzy na temat codziennej aktywności pacjenta.

Ta sama sieć może być także bardzo pomocna dla służb ochrony budynku. Przy wykorzystaniu odpowiednich czujników i np. przycisku alarmowego znajdującego się w domu stanowi bardzo dobre zabezpieczenie mienia, ostrzegające przed każdym podejrzanym zdarzeniem.

Domowa sieć bezprzewodowa opracowana przez Brytyjczyków jest bardzo dokładna i szybka. Potrafi dostarczyć informacje np. o ciśnieniu krwi pacjenta czy jego częstotliwości oddychania. Próbkowanie demonstracyjnego systemu odbywało się co 250 ms (w odniesieniu do pomiaru procesu oddychania), dodatkowo tak samo często odbywała się transmisja danych z uwzględnieniem dokładnej lokalizacji danej osoby.

„Surowe”, nieobrobione dane mogą zostać przesłane do jednostki centralnej przy wykorzystaniu telekomunikacyjnej linii szerokopasmowej lub zostać „na miejscu” przeanalizowane i lokalnie zmagazynowane. W takiej postaci wgląd w takie dane odbywa się na żądanie. Taka alternatywna metoda sprawdziłaby się w sytuacjach, gdy nie ma potrzeby czuwania nad zdrowiem pacjenta w czasie rzeczywistym.

(lz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
The Engineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także