Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-09-05  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-09-05
Jak dobrać odpowiedni filtr do zanieczyszczonej wody?
Jak dobrać odpowiedni filtr do zanieczyszczonej wody?
Jak dobrać odpowiedni filtr do zanieczyszczonej wody?
Dobór odpowiednich filtrów powinien być poprzedzony badaniami. Najczęściej dokonuje się tego w momencie, gdy z naszych kranów wypływa woda o odmiennym smaku, zapachu i kolorze. Jakość spożywanej wody jest ściśle określona w rozporządzeniu ministra zdrowia z 19 listopada 2002r.

Do wstępnej oceny można wykorzystać tanie testery, które umożliwiają sprawdzenie stężenia najczęściej spotykanych zanieczyszczeń. Jeżeli wynik przeprowadzonej analizy jest niepokojący, woda powinna zostać przebadana przez stację sanitarno-epidemiologiczną lub laboratorium. Dobór urządzenia do uzdatniania wody na ogół powierza się fachowcom, którzy na podstawie wcześniej przeprowadzonych ekspertyz dobierają filtry. Jednak zdarza się, że zastosowane urządzenie nie jest w stanie dokonać żadnych zmian w zanieczyszczonej wodzie, która pochodzi np. ze studni. Zwykle w takich przypadkach zaleca się wykonać nową studnię.

Woda w domu może być filtrowana całkowicie urządzeniami montowanymi na początku instalacji wodociągowej, lub jest uzdatniana częściowo – filtrami znajdującymi się w odpowiednich miejscach instalacji. O doborze filtra decydują przede wszystkim wyniki przeprowadzonego badania. Przy występowaniu w wodzie piasku, rdzy czy innych cząstek stałych zwykle stosuję się filtry mechaniczne. Ich działanie nie tylko wpływa na jakość wody lecz również przedłuża działanie innych urządzeń, które mają kontakt z cząstkami stałymi. Stosowanie filtrów węglowych poprawia smak, zapach i barwę wody. Kolejna metoda to system odwróconej osmozy na który składają się wkłady mechaniczne, węglowe i najważniejsza część - membrana półprzepuszczalna. Zastosowanie tego typu urządzenia usunie z wody sole, metale ciężkie i pierwiastki promieniotwórcze. Woda po przejściu przez system odwróconej osmozy zostaje pozbawiona minerałów. Dzięki zamontowaniu mineralizatorów wzbogaca się wodę w niezbędne dla zdrowia mikroelementy.

Używanie filtrów odbywać się powinno zgodnie z zaleceniami producenta. Częste płukanie i wymiana podzespołów zapobiega zakażeniu wody bakteriami żyjącymi w zbyt długo używanym filtrze.

(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
gazeta.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także