Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-09-11  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-09-11
Program poprawy wody pitnej dla aglomeracji rzeszowskiej
Program poprawy wody pitnej dla aglomeracji rzeszowskiej
Program poprawy wody pitnej dla aglomeracji rzeszowskiej
Miasto Rzeszów oraz gminy leżące w dorzeczu rzeki Wisłok borykają się z problemami w zakresie jakości wody pitnej oraz gospodarki ściekowej (w tym gospodarki osadami ściekowymi).

Projekt "Program poprawy jakości wody pitnej dla aglomeracji rzeszowskiej" jest inwestycją realizowaną przez miasto Rzeszów i MPWiK przy finansowym wsparciu UE w ramach Funduszu Spójności. Celem działań realizowanych w latach 2004-2008 jest dostosowanie jakości wody do wymogów europejskich. Odwadnianie osadów pokoagulacyjnych pochodzących z procesu uzdatniania wody w osadnikach jest mało efektywne i znajduje się poza limitami standardowymi.

Projekt obejmuje realizacje dwóch przedsięwzięć z zakresu gospodarki wodno – ściekowej: modernizację systemu uzdatniania wody dla aglomeracji Rzeszowa i modernizację regionalnego systemu gospodarki osadami ściekowymi. Pierwsza część projektu zapewnia zwiększenie efektywności uzdatniania przy stałej wysokiej jakości wody. Wprowadzanie dwutlenku chloru przyczyni się do eliminacji możliwości pogarszania się smaku i zapachu. Przeróbka osadów pokoagulacyjnych zmniejszy ich ilość oraz końcowe zagospodarowanie. Przedsięwzięcie realizowane odnośnie systemu gospodarki osadami, wymaga budowy niskotemperaturowych urządzeń suszących z przepustowością 22.2 tony wysuszonego osadu (40% wilgotność) na dobę oraz budowy zakładu spalania osadów.

Obie inwestycje w ramach projektu "Program poprawy jakości wody pitnej dla aglomeracji rzeszowskiej" zapewnią wysoką jakość wody pitnej i wydajność do zagospodarowania osadów również na terenie ościennych gmin Rzeszowa.

(mm)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
gazeta.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także