Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2006-09-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2006-09-21
Pierwszy system wizyjnego monitoringu mostów
Pierwszy system wizyjnego monitoringu mostów
Pierwszy system wizyjnego monitoringu mostów
Amerykańska firma Signal Technology zainstalowała pierwszy system wizyjny bezprzewodowego monitoringu, który wykrywa i nagrywa przypadki zderzeń lub zahaczeń statków i barek o most zwodzony. System ten wdrożony w sierpniu na moście zwodzonym w mieście Stuart (Floryda) jest pierwszym z kilku planowanych instalacji tego typu. Technologia ta ma pomóc w odzyskaniu milionów dolarów traconych z powodu uszkodzeń mostów zwodzonych przez jednostki pływające.

Bob Stevenson z firmy Dallas specjalizującej się w projektowaniu, produkcji i sprzedaży najnowocześniejszych systemów sygnalizacyjnych i monitorujących powiedział, że wartość tego rynku jest ogromna i wciąż niewykorzystana. Łodzie i barki zderzające się z mostami zwodzonymi są dużym problemem w przemyśle transportowym – takie przypadki notuje się z częstotliwością 1-2 tygodniowo w skali ogólnej, co generuje koszty rzędu milionów dolarów rocznie za remont lub naprawę.

System zaprezentowany przez Signal Technology dostarcza dokumentację takich zdarzeń w postaci plików wideo, która pomoże w odnalezieniu właściciela jednostki pływającej, która doprowadziła do kolizji z mostem, co będzie podstawą do roszczeń dla właściciela mostu.

Bezprzewodowy system wizyjny nadzorujący i nagrywający cały ruch żeglugi wodnej jest bardzo wydajny. Instalowany na istniejącej infrastrukturze komunikacyjnej potrafi dostarczyć szczegółowych danych o jednostkach pływających – ich obraz o wysokiej rozdzielczości, numer rejestracji i nazwę. Nagrywany obraz jest przesyłany w czasie rzeczywistym do centralnego biura, gdzie materiały są magazynowane i analizowane przez personel. Obraz z kamer stanowi materiał dowodowy, jaki można przedstawić w urzędach i sądach.

System firmy Signal Technology wykorzystuje technologie kolorowego obrazu VGA w formacie MPEG-4, który jest przesyłany z częstotliwością 5 ramek na sekundę. Obraz może być nagrywany praktycznie w każdych warunkach, także w nocy. W przypadku awarii serwera w centralnym biurze, system samodzielnie magazynuje materiał wideo. Personel może kontrolować obraz z wielu kamer na osobnych kanałach.

Firma Signal Technology rozpoczęła już sprzedaż swojego systemu na terenie Stanów Zjednoczonych.

(lz)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Advanced Image Pro
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także