Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-06-04  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-06-04
Satelitarny system alarmowy
Satelitarny system alarmowy
Satelitarny system alarmowy
Rusza projekt, wspierany przez Europejską Agencję Kosmiczną, mający na celu umożliwienie prowadzenia monitoringu i dozoru video za pośrednictwem satelity. Jest to odpowiedź na rosnące oczekiwania w stosunku do systemów alarmowych.

Projekt będzie realizowany przez dwie firmy, brytyjskiego operatora satelity Orbit Research, oraz niemiecki MediaMobil Communication. Informacja o planach uruchomienia systemu ‘Satellite Alarm and Surveillance System’ (SASS) została podana na niedawnych targach BAPCO 2007. SASS jest niezależnym od infrastruktury naziemnej systemem, który może współpracować z istniejącymi klasycznymi systemami alarmowymi.

SASS ma stanowić połączenie alarmu i systemów monitorowania z centralami za pośrednictwem satelity. Sygnał alarmowy i przekaz video mogą być transmitowane równocześnie.

Obraz video może być wykorzystywany do weryfikacji działania systemu alarmowego, albo wprost do monitorowania. Dwukierunkowe łącza zapewniają komunikacje głosową i zdalne sterowanie urządzeniami wchodzącymi w skład systemu.

Terminale satelity SASS Orbit mogą być rozmieszczane w dowolnym miejscu, które znajduje się w zasięgu satelity Eutelsat Eurobird-3. Terminal składa się z metrowej anteny zewnętrznej i wewnętrznego interfejsu. Terminale są połączone za pośrednictwem geostacjonarnego satelity z centrum ViaOrbit znajdującym się w Wielkiej Brytanii. Z centrum, cały przepływ informacji jest kierowany przez sieci szerokopasmowe do centrów alarmowych.

SASS ma spełniać najwyższe europejskie i brytyjskie standardy jakości usług, czasu transmisji alarmowej, raportowania o uszkodzeniach systemu i bezpieczeństwa informacji. SASS osiągnął to dzięki zaawansowanym mechanizmom przydzielania zasobów sieci w zależności od priorytetu przepływu danych. Prezentacja SASS podczas BAPCO jest równoznaczna z wejściem projektu w fazę komercyjną.

SASS ma już za sobą udaną trzymiesięczną próbę. Połączył elektrownie atomową na Słowacji z siedzibą Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (IAEA) w Wiedniu. IAEA testowała możliwości SASS w dziedzinie monitorowania infrastruktury nuklearnej w czasie ‘prawie rzeczywistym’. Systemowi SASS udało się zapewnić wyższą jakość informacji w krótszym czasie, w porównaniu ze stosowanymi obecnie, konwencjonalnymi systemami.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
The Engineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także