Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2007-06-05  |  Ostatnia aktualizacja: 2007-06-05
Mikroskopijny detektor
Mikroskopijny detektor
Mikroskopijny detektor
Naukowcy z MIT opracowali zupełnie nową metodę badania struktury molekularnej białka przy zastosowaniu nuklearnego rezonansu magnetycznego (NMR). Ich nowa, bardzo czuła technika, która wykorzystuje mikroskopijny detektor, dzięki wzmocnieniu pozwala znacznie zmniejszyć ilość białka konieczną do badania jego struktury molekularnej.

Nowa metoda opiera się na technologii identycznej z tą stosowaną w antenach Wi-Fi instalowanych w laptopach. Zawierają one płaski pasek metalu. Przy pomocy lasera, naukowcy z MIT zrobili mikroskopijny defekt (gniazdo) w takiej przewodzącej strukturze. W takim miejscu, występuje zakłócenie pola magnetycznego, co owocuje pojawieniem się w tym miejscu skoncentrowanego pola magnetycznego. To pole pozwala wykorzystać gniazdo jako sondę NMR.

Detektor tego rodzaju jest plastikową kartą o długości jednej trzeciej karty kredytowej i jest zarówno łatwa, jak i niedroga w produkcji. Jednakże, aby zdobyć informacje strukturalne, nowy detektor wciąż musi być umieszczony w ogromnym nadprzewodnikowym elektromagnesie. Jednakże, naukowcy z MIT przewidują, że małe rozmiary próbek w ‘mikrogniazdach’ pozwolą skonstruować mniejsze spektrometry.

Urządzenia te mogą być wykorzystywane, między innymi, do produkcji przenośnych urządzeń diagnostycznych i analizujących. A, że urządzenia takie byłyby mniejsze i tańsze, stałyby się one dostępne nawet tam, gdzie dziś są niezmierną rzadkością, powiedział Shuguang Zhang, jeden z twórców projektu.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
The Engineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także