Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-06-20  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-06-20
Tworzywo ABS Firmy BASF otrzymuje certyfikat powłok galwanicznych
Tworzywo ABS Firmy BASF otrzymuje certyfikat powłok galwanicznych
Tworzywo ABS Firmy BASF otrzymuje certyfikat powłok galwanicznych
Dwa standardowe wyroby, Terluran® GP-35 i Terluran® GP-22, należące do asortymentu wyrobów BASF z serii ABS, można poddawać bez problemu procesowi powlekania galwanicznego. Zostało to potwierdzone przez niemiecki Luedenscheid Plastics Institute po wykonaniu testów przeprowadzonych we własnym laboratorium technicznym i badaniach laboratoryjnych. Terluran jest firmową nazwą nadaną przez Firmę BASF tworzywu sztucznemu ABS (kopolimer akrylonitrylo-butadieno-styrenowy).

Jakość w teście wytrawiania

Przeprowadzono następujące testy: badanie metodą siatki nacięć wg DIN ISO 2409, badanie metodą siatki nacięć wg TL 529, przechowywanie w podwyższonych temperaturach wg TL 528, przechowywanie w zmiennych warunkach klimatycznych wg PV 1200 oraz określenie wytrzymałości powłoki wg DIN 53494. Oba materiały, tzn. Terluran GP-22 i GP-35, mogą być bezproblemowo poddawane nakładania powłok galwanicznych metodami powszechnie stosowanym w przemyśle. W testach na wytrawianie oba rodzaje tworzywa sztucznego wykazały dostatecznie szerokie możliwości galwanizacji na skalę przemysłową. Próbki mają typowy połysk ABS i nie stwierdzono żadnych wad powierzchniowych. “Polecamy Terluran GP-35 zwłaszcza do tego rodzaju nakładania powłok galwanicznych, ponieważ nie tylko łatwo daje się wytrawić i pokryć powłoką, ale również wykazuje bardzo dobre właściwości plastyczne,” wyjaśnia Klaus Wendel, specjalista firmy BASF w zakresie nakładania powłok galwanicznych na tworzywa ABS.

Luedenscheid Plastics Institute

Laboratorium niemieckiego Luedenscheid Plastics Institute dysponuje urządzeniami testującymi i sprzętem laboratoryjnym wysokiej jakości, jak na przykład mikroskopy odbiciowe i do badań w świetle przechodzącym, mikroskopy FT-IR, DSC, GPC, REM, topograficzne przyrządy pomiarowe 3D oraz urządzenia do badań mechanicznych. Instytut został akredytowany zgodnie z wymaganiami DIN EN ISO/IEC 17025 przez TÜV i wykonuje badania materiałów oraz analizy uszkodzeń zgodnie z wymaganiami norm motoryzacyjnych i zasadami badań międzylaboratoryjnych.


Informacje na temat Terluranu:
www.colorflexx.de
www.plasticsportal.com
Styrenics.infopoint@basf.com lub tel.: +49 (0) 621-60-41446

Klaus Wendel: e-mail: klaus.wendel@basf.com, tel.: +49 (0) 621-60-91152
Erich Schneider: e-mail: erich.k.Schneider@basf.com , tel.: +49 (0) 621-60-46333

www.kunststoff-institut.de

BASF jest wiodącą firmą chemiczną na świecie: The Chemical Company. Portfolio firmy obejmuje chemikalia, środki uszlachetniające, chemię budowlaną, tworzywa sztuczne, środki ochrony roślin oraz ropę naftową i gaz ziemny. Jako solidny partner, BASF pomaga swoim klientom z niemal wszystkich branż w osiąganiu coraz większych sukcesów. Dostarczając wysokiej klasy produkty i inteligentne rozwiązania systemowe, BASF odgrywa znaczącą rolę w znajdowaniu odpowiedzi na globalne wyzwania, takie jak ochrona klimatu, wydajność energetyczna, wyżywienie czy mobilność. BASF zatrudnia ponad 95000 pracowników a w 2007 r. przedsiębiorstwo osiągnęło obrót w wysokości 58 miliardów euro. BASF jest firmą notowaną we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Dalsze informacje na temat BASF dostępne są w Internecie pod adresem www.basf.com.

Obecność BASF na polskim rynku sięga końca XIX wieku. W latach 50-tych XX wieku BASF był reprezentowany przez centralę Handlu Zagranicznego "Transaktor". W 1990 roku powstało pierwsze oficjalne przedstawicielstwo BASF w Polsce. W 1992 roku została powołana do życia spółka BASF Polska Sp. z o.o. (siedziba w Warszawie) ze 100% udziałem kapitału zagranicznego, która prowadzi działalność handlową i produkcyjną. BASF Polska zatrudnia ok. 180 pracowników, a obroty grupy BASF w Polsce w 2007 roku wyniosły 1,72 mld PLN. Szczegóły na www.basf.pl

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
BASF
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także