Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-07-16  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-07-16
Kolejny krok ku budowie elektrowni jądrowej w Ignalinie
Kolejny krok ku budowie elektrowni jądrowej w Ignalinie
Kolejny krok ku budowie elektrowni jądrowej w Ignalinie
Przedstawiciele koncernów energetycznych z Polski, Litwy, Łotwy i Estonii porozumieli się co do kontynuowania rozmów dotyczących powstania joint venture, które mogłoby zrealizować projekt budowy nowej elektrowni atomowej na terenie Litwy.

Kolejne spotkanie przedstawicieli zainteresowanych firm: Polskiej Grupy Energetycznej, Leo LT, łotewskiej Latvenergo i estońskiej Eesti Energia, odbędzie się 25 lipca w Sztokholmie.

„Kontynuujemy intensywną i konstruktywną pracę z partnerami.” – powiedział Rymantas Juozaitis, szef Leo LT, gospodarz spotkania. „Dzisiaj omawialiśmy bieżącą sytuację. Wszystkie strony przedstawiły swoje propozycje, które grupa zadaniowa uwzględni w wielostronnym porozumieniu. Zgodziliśmy się także kontynuować rozmowy na temat przyszłej współpracy" – dodał.

Koncepcję powołania do życia joint venture mające na celu budowę nowej elektrowni zaproponowało jeszcze w czerwcu Leo LT. Wiadomo, że litewska spółka miałaby dysponować 51 procentami udziałów. Nie jest natomiast wiadome, jak pozostałe firmy podzieliłyby się mniejszościowym, 49 procentowym udziałem.

Leo LT planuje wybudować, wspólnie z partnerami, nową elektrownię w latach 2015 do 2018. Ma ona powstać w miejsce istniejącej elektrowni w Ignalinie, która ma zostać na żądanie Unii Europejskiej zamknięta do 2009 roku.

Uzupełnieniem projektu budowy nowej elektrowni ma być stworzenie mostów energetycznych łączących Litwę z Polską i Szwecją. Miałyby one powstać w latach 2013 do 2016.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
PAP
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :