Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-07-17  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-07-17
Rynek zaworów regulacyjnych mocno w górę
Rynek zaworów regulacyjnych mocno w górę
Rynek zaworów regulacyjnych mocno w górę
Światowy rynek zaworów regulacyjnych w 2007 roku po raz kolejny cieszy się dwucyfrowym wzrostem. W najbliższych 5 latach roczna stopa wzrostu (CAGR) utrzyma się na poziomie 6 procent. Rynek, którego wartość w 2007 roku wynosiła 4,8 miliarda dolarów, ma być do 2012 roku wart nawet 6,4 miliarda dolarów, czytamy w najnowszym raporcie ‘Control Valve Worldwide Outlook’ przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Wciąż za wcześnie jest, by odpowiedzieć na pytanie, czy rok 2007 był ostatnim tak dobrym, szczególnie, że wielu dostawców zaworów regulacyjnych wciąż ugina się pod ogromem zamówień i, póki co, nie widać oznak spowolnienia. „W pierwszym kwartale 2008 roku, dostawcy zaworów regulacyjnych wciąż odnotowują silne wzrosty.” – powiedział David Clayton, starszy analityk ARC Advisory Group, autor raportu. „Pomimo oznak spowolnienia rynku europejskiego i północnoamerykańskiego, dostawcy nie odczuwają jego oznak dzięki rosnącemu popytowi na młodych rynkach Chin, Indii i Bliskiego Wschodu, gdzie szczególnie aktywny jest sektor ropy i gazu.”

Nie zmieniają się również wyzwania, jakie stoją przed dostawcami. Niezwykle intensywny i trwały wzrost na rynku zaworów regulacyjnych umożliwia im rozwijanie swoich firm. Konieczne jest jednak równoczesne inwestowanie w globalne systemy logistyczne, oraz projektowanie nowych produktów lepiej odpowiadających na zapotrzebowania rynku.

Dotrzymanie gwarantowanych terminów dostawy jest dziś trudniejsze niż kiedykolwiek, gdyż lawinowo rośnie liczba zamówień pochodzących z krajów rozwijających się. Sytuacja ta wymusza na dostawcach duże inwestycje w infrastrukturę produkcyjną i logistyczną na całym świecie, szczególnie na tych młodych, dynamicznie rozwijających się rynkach. Kluczowym czynnikiem niezbędnym dla gwarantowania terminów dostaw są umowy długoterminowe zawierane z odlewniami. Ich brak zupełnie paraliżuje produkcję uniemożliwiając konsumowanie doskonałej sytuacji na rynku.

Zaspokojenie potrzeb młodych, dynamicznych rynków w Azji i na Bliskim Wschodzie również wymaga dużych inwestycji. Dostawcy, chcąc sprostać wymaganiom tych rynków, zmuszeni są często do poszerzania linii oferowanych produktów. Szczególnie rynek bliskowschodni jest trudny, gdyż wymaga bardzo dużych zaworów zdolnych wytrzymać ekstremalne temperatury przy zapewnieniu precyzji regulacji. Aplikacje wysokiego ciśnienia w głębokich przybrzeżnych szybach naftowych, przekraczających często 10 tysięcy metrów, wymagają od zaworów regulacyjnych również dużej siły i momentu.

Konkurencyjność na rynkach rozwiniętych również wymaga inwestycji w rozwój linii produktów. Podczas inwestycji prowadzonych na już zagospodarowanych terenach, wykorzystuje się często oparte na standardzie komunikacyjnym FDT (Field Device Tool) rozwiązania PAM, które umożliwiają komunikację z urządzeniami różnych producentów, wykorzystującymi różne protokoły. Wykorzystują to dostawcy zaworów regulacyjnych, wyposażając je w moduł DTM (device type manager) służący do integracji pracy różnych urządzeń, który umożliwia im współpracę z rozwiązaniami FDT/PAM. Wielu dostawców projektuje swoje produkty tak, by wspierały protokoły: HART EDDL, Foundation Fieldbus, czy Profibus.

Kolejnym ważnym kierunkiem, w którym podążają inwestycje dostawców związanych z rynkiem zaworów regulacyjnych, jest zgodność produktów ze standardem WirelessHART, obecnie HART Version 7. Analitycy ARC szacują, że zaledwie 10 do 15 procent z blisko 25 milionów zainstalowanych urządzeń HART jest połączonych z systemami PAM. Odpowiedzią może być instalacja właśnie WirelessHART.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także