Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-08-04  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-08-04
LabVIEW monitoruje stan konstrukcji aren olimpijskich w Pekinie
LabVIEW monitoruje stan konstrukcji aren olimpijskich w Pekinie
LabVIEW monitoruje stan konstrukcji aren olimpijskich w Pekinie
National Instruments (NI) poinformowało, iż China Earthquake Administration (CEA), chińska agencja rządowa zajmująca się trzęsieniami ziemi zamówiła system monitorowania stanu konstrukcji (SHM) opracowany przez CGM Engineering, partnera National Instruments. System ten wykorzystuje środowisko graficzne NI LabVIEW oraz programowalne sterowniki automatyki NI CompactRIO. Został on zaprojektowany do monitorowania stanu siedmiu zbudowanych specjalnie na Igrzyska Olimpijskie w Pekinie konstrukcji, w tym dwóch głównych aren: Beijing National Stadium oraz National Aquatics Center.

„Głównym celem tego projektu związanego z budownictwem lądowym jest stworzenie unikalnego rozwiązania do monitorowania stanu konstrukcji, jej stabilności, niezawodności i żywotności, w czasie rzeczywistym przy użyciu czujników, technologii obliczeniowych i komunikacyjnych.” – powiedział Chris McDonald, wiceprezes CGM Engineering. „Nasze systemy zostały zaprojektowane do przechwytywania charakterystycznych dla konstrukcji wibracji i wychwytywania ich nagłych zmian tak, by możliwe było zminimalizowanie strat ludzkich i materialnych w przypadku trzęsienia ziemi, huraganu, czy pożaru.”

System składa się z dziewięciu 64- i 36-kanałowych systemów SHM, z których każdy wyposażony jest w liczne kontrolery CompactRIO, które łączą przyspieszeniomierze monitorujące wibracje z zewnętrznymi odbiornikami GPS zapewniającymi synchronizację pomiędzy konstrukcjami. Wewnątrz każdej konstrukcji, moduł LabVIEW FPGA synchronizuje każdy kanał pomiarowy z dokładnością do 10 mikrosekund względem zegara sterowanego GPSem. Moduł czasu rzeczywistego LabVIEW Real-Time służy do programowalnego filtrowania szumu pochodzącego interferencji z pomiarami na niskich częstotliwościach. Każdy system zamknięty jest w specjalnej obudowie NEMA, która umożliwia działanie w warunkach wysokiej wilgotności i temperaturach z zakresu od -40 stopni Celsjusza do 70 stopni Celsjusza.

System SHM zapewnia ciągły monitoring każdego miejsca w czasie rzeczywistym, a inżynierom umożliwia bezpieczny, zdalny dostęp do danych z całego świata. Dodatkowo, inżynierowie mogą konfigurować system tak, by w razie katastrofy rozsyłał stosowne e-maile.

CEA wybrało system oparty na technologii NI, gdyż oferuje on ciągły monitoring w czasie rzeczywistym, synchronizację czasu opartą na GPS oraz najwyższą liczbę kanałów za relatywnie niewysoką cenę. Technologia ta oferuje również proste, gotowe rozwiązanie z wieloma opcjami I/O, które mogą być szybko i łatwo rekonfigurowane stosownie do zmieniających się potrzeb.

Oprócz aren olimpijskich, system SHM monitoruje 104 piętrowy World Trade Center w Szanghaju, 66 piętrowy hotel Park Hyatt w Pekinie, 240 metrową betonową tamę w Ertan, długi na 8266 metrów most w Shan-Tou oraz centralę CEA w Pekinie.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także