Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-08-18  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-08-18
Bezzałogowy samolot monitorujący uprawy
Bezzałogowy samolot monitorujący uprawy
Bezzałogowy samolot monitorujący uprawy
Naukowcy z Aberystwyth University we współpracy z Qinetiq, brytyjską firmą specjalizującą się w bezpieczeństwie, zbudowali autonomiczną bezzałogową jednostkę powietrzną (UAV) do monitorowania na potrzeby rolnictwa.

Pierwszy lot został wykonany w ramach finansowanego przez Welsh Assembly programu U-MAP. Jego celem było zademonstrowanie możliwości wykorzystania pojazdów UAV do wykonywania zdjęć wysokiej rozdzielczości, służących do monitorowania upraw i lasów.

Rolnicy i leśniczy coraz bardziej potrzebują precyzyjnych i aktualnych informacji dotyczących stanu i ziemi. Na przykład, dzięki monitorowaniu stanu gleby, rolnicy mogą precyzyjnie dawkować nawozy, oszczędzając pieniądze i nie aplikując nadmiernej ilości chemii.

UAV przechwytuje specjalistyczny obraz wideo, który służy do tworzenia map normalizowanego różnicowego wskaźnika wegetacji (NDVI). Wskaźnik NDVI (Normalized Difference Vegetation Index) jest po prostu proporcją pomiędzy natężeniem dwóch rodzajów promieniowania: czerwonego i podczerwonego (kanały 1 i 2 AVHRR). Roślinność absorbuje światło czerwone, a odbija światło podczerwone, natomiast naga ziemia w równym stopniu odbija oba typy promieniowania. Mapy takie pozwalają określić zapotrzebowanie gleby na dodatkowe nawożenie.

„Prowadzone w ostatnim czasie loty doskonale pokazały, że UAVy są niedrogą i elastyczną alternatywą dla jednostek załogowych i satelitów umożliwiającą zdalne monitorowanie obszarów uprawnych,” – powiedział Clive Richardson z Qinetiq.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
The Engineer
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także