Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-08-21  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-08-21
Rynek przepływomierzy ultradźwiękowych wciąż dynamicznie w górę
Rynek przepływomierzy ultradźwiękowych wciąż dynamicznie w górę
Rynek przepływomierzy ultradźwiękowych wciąż dynamicznie w górę
Światowy rynek przepływomierzy ultradźwiękowych, stymulowany przez doskonałą koniunkturę w sektorze ropy i gazu, będzie w najbliższym pięcioleciu utrzymywał roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 9,9 procenta. Rynek, którego wartość w 2007 roku wyniosła 367 milionów dolarów, w roku 2012 wart będzie 589 milionów dolarów, czytamy w najnowszym raporcie ‘Ultrasonic Flowmeter Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Przepływomierze ultradźwiękowe, wykorzystywane do niedawna jedynie w aplikacjach specjalistycznych, stały się dziś najszybciej rozwijającą się gałęzią technologii przepływomierzy, szczególnie w branżach powiązanych z węglowodorem. „Mierniki ultradźwiękowe doskonale sprawdzają się w sektorach związanych z procesem.” – powiedział Allen Avery, analityk z ARC, główny autor raportu. „Biorąc pod uwagę niewielki, w porównaniu do innych technologii pomiaru przepływu, rozmiar tego rynku, stały wzrost branż powiązanych z węglowodorem, oraz ogromna liczbę zainstalowanych przestarzałych mierników mechanicznych, ARC przewiduje, że rynek przepływomierzy ultradźwiękowych może się w najbliższych latach rozwijać nawet w tempie dwucyfrowym.”

Niemalże cały wzrost na rynku ultradźwiękowego procesu w ostatnich latach związany jest z dostawami dla sektora ropy i gazu, które niemalże się podwoiły. Wygląda na to, że rynek przesyłu nadzorowanego gazu bardzo skorzystał na wdrożeniu standardu AGA9. Zwiększa się również wykorzystanie mierników ultradźwiękowych w przesyle nadzorowanym surowców płynnych. Sektor ropy i gazu powoli odchodzi od przestarzałych, tradycyjnych technologii, w stronę mierników ultradźwiękowych. Daje się to zaobserwować szczególnie w przypadku nowych projektów, gdzie infrastrukturę projektuje się tak, by osiągać jak najwyższą jakość pomiaru.

Duży potencjał tkwi również w inteligentnych miernikach obsługujących protokoły fieldbus, gdyż przepływomierze stanowią dziś również część systemu sterowania. Komunikacja za pośrednictwem sieci fieldbus umożliwia użytkownikom zdalna konfigurację, monitorowanie, oraz sterowanie ich ultradźwiękowymi przepływomierzami. Mierniki obsługujące protokoły komunikacji cyfrowej dostarczają swym użytkownikom również informacji diagnostycznych dotyczących nie tylko miernika, ale i całego procesu. Dzięki zainstalowanej w przepływomierzach ultradźwiękowych zaawansowanej elektronice oraz oprogramowaniu wizualizacyjnym, użytkownicy mogą monitorować profile przepływu, warunki oraz wykrywać potencjalne blokady przesyłu. Uzbrojony w szczegółowe dane, użytkownik może poprawić kalibrację, a także wypracować sobie najlepsze praktyki.

Największy wzrost odnotowano w regionie Europy, Bliskiego Wschodu, Afryki i Azji. Prym wiodą Chiny i Indie. Te pierwsze intensywnie rozbudowują swoją infrastrukturę związana z ropą i gazem, by zaspokoić głód energii, jaki odczuwa zbyt gwałtownie rozwijająca się gospodarka. Tradycyjnie dobrym odbiorcą jest Bliski Wschód, jako największy dostawca ropy i gazu. Natomiast stosunkowo wolno rozwija się rynek północnoamerykański tyle, że jest on dobrze rozwinięty.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Automation
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :