Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-09-24  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-09-24
GE Fanuc zapowiedziało wsparcie dla standardu komunikacji MTConnect
GE Fanuc zapowiedziało wsparcie dla standardu komunikacji MTConnect
GE Fanuc zapowiedziało wsparcie dla standardu komunikacji MTConnect
GE Fanuc Intelligent Platforms, będące częścią GE Enterprise Solutions, ogłosiło swoje wsparcie dla MTConnect, nowego protokołu komunikacyjnego pozwalającego łączyć urządzenia od różnych dostawców z całego świata.

MTConnect został oficjalnie uruchomiony przez Association for Manufacturing Technology (AMT) 13 września podczas International Manufacturing Technology Show (IMTS) 2008 w Chicago. Podczas IMTS, GE Fanuc zaprezentowało również integrację swoich systemów CNC z siecią MTConnect Network oraz połączyło przy użyciu oprogramowania Cimplicity HMI wiele różnych sterowników CNC za pośrednictwem Internetu.

„MTConnect umożliwi zewnętrznym dostawcom rozwiązań opracowywanie urządzeń oraz oprogramowania poprawiającego produktywność całego procesu produkcji.” – powiedział John Turner, menadżer działu GE Fanuc Intelligent Platforms CNC. „MTConnect jest otwartym standardem komunikacji łączącym różne systemy, który ma przenieść na grunt przemysłu sukces sektora IT polegający na możliwości wymiany informacji przez różne systemy i urządzenia w uniwersalnym formacie zrozumiałym dla innych.” – dodał.

MTConnect bazuje na języku XML (Extensible Markup Language), który oferuje dobrze znaną i akceptowaną elastyczną formę wymiany danych pomiędzy urządzeniami. Standard będzie otwarty i darmowy, by rozpowszechnił się tak jak to tylko możliwe. MTConnect wykorzystywać będzie dostępne na rynku technologie i zapewniać będzie darmowe implementacje przykładowego oprogramowania, które będzie po modyfikacjach mogło służyć jako specjalistyczne aplikacje, albo umożliwi integrację z istniejącym oprogramowaniem. Taka filozofia zapewni łączność od najniższego poziomu łańcucha procesu, aż po najwyższy poziom narzędzi do planowania procesu.

Protokół będzie uruchamiany w trzech fazach:

Pierwsza, zaprezentowana podczas IMTS 2008, zapewnia łączność między urządzeniami poprzez komputerowe sterowanie numeryczne (CNC) oraz możliwość dzielenia się danymi. Pozwoli ona użytkownikom zbudować aplikację, która będzie w stanie zinterpretować informacje przychodzące z wielu różnych urządzeń. Aplikacja będzie w stanie zadać pytanie innej, sprawdzając czym ona jest i do czego służy.

W fazie drugiej, użytkownicy będą mieli możliwość do zapisywania danych i dzielenia się nimi z innymi urządzeniami. Host będzie kontrolował rozsyłanie zapytań pomiędzy urządzeniami oraz monitorował działanie każdego z nich i dane jakie gromadzą. System będzie w stanie zdalnie kontrolować konkretne aspekty CNC, włączenie z uruchamianiem, wyłączaniem oraz dostarczeniem informacji związanych z konfiguracją.

„W fazie trzeciej, i to jest najbardziej ekscytująca część MTConnect,” – powiedział Turner, „nie będziemy już musieli polegać na hoście. Informacja będzie udostępniana, gromadzona i kontrolowana przez wiele urządzeń, podobnie jak ma to miejsce w hubie USB. CNC staną się częścią sieci, która definiowana będzie przez maszyny. Umożliwi to twórcom urządzeń budowanie całych aplikacji na bazie innych protokołów, które są w użyciu, dla każdego niemalże typu urządzenia.” – dodał.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Sensors
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :