Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-10-06  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-10-06
Rynek systemów SCADA dla rynku naftowego dynamicznie w górę
Rynek systemów SCADA dla rynku naftowego dynamicznie w górę
Rynek systemów SCADA dla rynku naftowego dynamicznie w górę
Roczna stopa wzrostu (CAGR) na światowym rynku systemów SCADA w sektorze ropy i gazu będzie w najbliższym pięcioleciu utrzymywać się na poziomie 9,3 procenta. Rynek, którego wartość w 2007 roku wynosiła 850 milionów dolarów, w roku 2012 wart będzie, według szacunków, 1,3 miliarda dolarów, czytamy w najnowszym raporcie ‘SCADA Systems Worldwide Outlook for the Oil & Gas Industry’ przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group. Globalny rynek Supervisory Control and Data Acquisition (SCADA) zmienia się pod wpływem nowych technologii oraz sposobu w jaki firmy zmieniają swoje podejście do zagadnienia restrukturyzowania i racjonalizowania procesów biznesowych.

Najnowsze systemy SCADA zawierają w sobie zupełnie nową generację komponentów. „Nowe generacje komponentów SCADA są łatwiejsze w integracji i zapewniają znacznie poprawione możliwości oraz funkcjonalności.” – powiedział Russ Novak, dyrektor badań z ARC, główny autor raportu. „Systemy SACA są obecnie brane pod uwagę w szerokiej gamie aplikacji i procesów biznesowych przeznaczonych do wielu różnych celów, włącznie z zarządzaniem wydajnością przedsiębiorstwa.”

Analitycy z ARC przeanalizowali rynek SCADA pod kątem regionów geograficznych, skali projektów oraz typu komponentów z uwzględnieniem sprzętu, oprogramowania, a także usług. Globalny rynek SCADA w sektorze ropy i gazu rozwija się dwutorowo. Z jednej strony w obszarach rozwijających się instalowane są nowe systemy, a z drugiej, istniejąca infrastruktura wykorzystuje nowe rozszerzone funkcjonalności SCADA i w oparciu o nie udoskonalane są procesy biznesowe dotyczące globalnego zarządzania zasobami.

Globalne zapotrzebowanie na energię w postaci ropy i gazu napędza działania tego sektora zarówno w kierunku eksploracji, jak i produkcji. Nowa technologia SCADA umożliwia koncernom energetycznym prowadzenie działań na odległość, również w we wrogich środowiskach. Działania związane z eksploracją oraz nowymi polami produkcji są opracowywane, monitorowane, sterowane oraz monitorowane z wykorzystaniem zaawansowanych technologii, takich jak SCADA.

Przemysł naftowy i gazowy w regionach rozwiniętych wykorzystuje SCADA jako rdzenną technologię wspierającą nowe procesy biznesowe, reagującą na zmienną dynamikę przemysłu. Regiony rozwijające się intensyfikują działania w zakresie eksploracji i produkcji, dla których SCADA służy jako łącznik pomiędzy oddalonymi od siebie urządzeniami. SCADA znajdzie się wśród kluczowych wdrażanych technologii, gdyż przemysł zmierza w kierunku udoskonalania procesów biznesowych, które muszą sprostać rosnącym obostrzeniom energetycznym, a także nowym wyzwaniom rynku.

Dziś, Ameryka Północna, Europa, Bliski Wschód oraz Afryka stanowią rynki już dojrzałe. Dlatego rynek systemów SCADA skupia się na regionach rozwijających się, gdzie realizowanych jest od podstaw wiele projektów energetycznych.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także