Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2008-10-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2008-10-28
Duże znaczenie wody w U.S. Army
Duże znaczenie wody w U.S. Army
Duże znaczenie wody w U.S. Army
W najbliższych latach U.S. Army powiększy swoje bazy wojskowe, w związku z tym zwiększy się ich zapotrzebowanie na wodę. Nowe budynki koszar mają spełniać warunki zrównoważonego rozwoju w zakresie oszczędności wody. Armia amerykańska chce również oszczędzić na kosztach transportu wody w Iraku.

Okazuje się, że bez wody U.S. Army nie może długo spełniać swych obowiązków. Przede wszystkim podczas wykonywania misji w Iraku, gdzie w ostatnich latach 80 proc. dostarczonego zaopatrzenia to była woda oraz paliwo.

W związku z niebezpieczeństwami, na jakie jest narażony transport w warunkach wojennych oraz jego dużymi kosztami zaczęto myśleć nad tworzeniem baz, które byłyby mniej energochłonne oraz można by było ponownie wykorzystywać w nich zużytą wodę czy na miejscu filtrować wodę, która niestety zwykle nie nadaje się do picia.

W najbliższych 3-4 latach armia amerykańska powiększy się o 75 tys. żołnierzy. Oznacza to wydatki na poziomie 56 mld dolarów na budowę nowych koszar, baz wojskowych. Oprócz rozbudowy armii amerykańskiej część baz, które wiele lat temu budowano na przedmieściach miast obecnie jest w ich bliskim centrum i brak jest możliwości ich rozbudowy. Dodatkowym czynnikiem zmian, jeśli chodzi o infrastrukturę U.S. Army jest przeprowadzka żołnierzy z baz w Niemczech, Korei Płd jak również z mniejszych do większych baz w samym USA. Pojawia się w tym momencie problem zapewnienia odpowiedniej ilości wody dla funkcjonowania nowych baz wojskowych.

W celu określenia ilości wody dla nowych baz prowadzone są badania obecnego zużycia wody w bazach Fort Bragg (Nowa Karolina) oraz Fort Bliss (Teksas). Tworzone są również prognozy zużycia wody w ciągu najbliższych 5 lat, określane zużycie wody w okolicznych osiedlach cywilnych jak również badane są potencjalne źródła dodatkowej wody.

Jednak to nie poszukiwanie nowych źródeł, a oszczędności wody mają zapewnić zaopatrzenie nowym bazom. Każdy z nowych budynków wybudowanych przez armię będzie musiał być zgodny z tzw. srebrnym standardem LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) ustanowionym przez U.S. Green Building Council. Głównym założeniem LEED jest budowa budynków zgodnie z praktykami zrównoważonego rozwoju. - Nasze działania związane są przede wszystkim z bezpieczeństwem. Jeśli nie mamy wody nie możemy obsługiwać instalacji obronnych -stwierdził w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej Tad Davis, podsekretarz ds. środowiska, bezpieczeństwa oraz zdrowia Sztabu Generalnego U.S. Army.

(pj)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ENN
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także