xtech.pl | serwisy branżowe

Tematyka strony:Wiadomość "SNG pierwszą firmą w Polsce z certyfikatem ISO 24500" opublikowana w serwisach branżowych xtech.pl

WIADOMOŚCI

tytułSNG pierwszą firmą w Polsce z certyfikatem ISO 24500
dane teleadresowe
szczegóły, specyfikacje
na stronach Serwisu wodkaneko.pl
źródłoSNG
wygląd stronywodkaneko.pl

W październiku 2008 roku spółka Saur Neptun Gdańsk uzyskała, jako pierwsza w Polsce, certyfikat zgodności z normami ISO 24500. 12 listopada miało miejsce uroczyste wręczenie certyfikatu przez dyrektor Bureau Veritas Certification Polska Martę Naumowicz. Jednocześnie SNG znalazła się na liście najbardziej innowacyjnych firm w Polsce w tegorocznym rankingu LISTA 2000, ogłoszonym przez „Rzeczpospolitą”. Spółka zajęła 46. miejsce w kraju i 3. w regionie pomorskim.

Normy z grupy ISO 24500 są normami międzynarodowymi, oficjalnie opublikowanymi pod koniec 2007 roku. Na tę grupę składają się normy: ISO 24510, ISO 24511, ISO 24512. Są one przeznaczone dla przedsiębiorstw zarządzających usługami wodociągowo-kanalizacyjnymi. Przede wszystkim zwracają one uwagę na właściwą komunikację z klientami i otoczeniem, w którym działa przedsiębiorstwo, a także na promowanie dobrych relacji z otoczeniem i aspekty ekologiczne.

Ekologia jest rozumiana szeroko - chodzi zarówno o poszanowanie środowiska naturalnego w działalności firmy, jak i o działania edukacyjne. Przyjęliśmy jako spółka dziesięć zobowiązań wobec klientów i jesteśmy z nich rozliczani co pół roku w postaci raportu, umieszczanego na stronie internetowej. Lista tych zobowiązań nie jest zamknięta, będzie ona dostosowywana do oczekiwań klientów.
Wśród wspomnianych zobowiązań są:
1. Uruchomienie stałej automatycznej bezpłatnej infolinii pod numerem 994
2. Spadek ilości reklamacji z tytułu błędów w odczytach wodomierzy
3. Zmniejszenie ładunku szkodliwych dla środowiska związków azotu i fosforu w odprowadzanych wodach pościekowych – osiągany poziom jest dwukrotnie mniejszy niż pozwolenie środowiskowe
4. Eliminacja korozyjnych właściwości wody – szczególnie ważne dla spółdzielni mieszkaniowych
5. Działania komunikacyjne – debata publiczna, organizacja konferencji, zwiedzanie oczyszczalni przez uczniów, dni otwarte dla grup zorganizowanych

Pełna lista, wraz z tabelą realizacji, znajduje się na stronie internetowej WWW.sng.com.pl, w zakładce – normy ISO

Na naszej stronie internetowej znalazło się też wiele nowych użytecznych informacji. W dziale Jakość możemy sprawdzić twardość wody w naszej dzielnicy, korzystając z tabeli i prostej mapki, pokazującej, z jakich ujęć wody są zasilane poszczególne dzielnice Gdańska. W tym samym dziale co miesiąc umieszczana jest tabela zawierająca dane o wodzie z poszczególnych ujęć. W dziale Komunikaty znajdują się najbardziej aktualne informacje o planowych odcięciach zasilania w wodę i innych pracach na sieci. W dziale Biuro obsługi klienta znajdziemy wzór faktury z objaśnieniami, kontakty, regulaminy i obowiązującą taryfę za wodę i ścieki. Umieściliśmy także cennik najczęściej wykonywanych usług, związanych z podłączeniem się do sieci lub koniecznymi pracami. W dziale Technologia znajdziemy ciekawe informacje dotyczące produkcji wody pitnej, technologii oczyszczania ścieków, badań w celu wykrycia bakterii z grupy Legionella i wiele innych.

Uzyskany certyfikat nie jest pierwszym dowodem przywiązywania dużej wagi do zarządzania jakością. W 2006 roku spółka zintegrowała wszystkie posiadane systemy zarządzania: ISO 9001, ISO 14001 /z wyłączeniem oczyszczalni Zaspa/, PN-N-18001, w jeden system QSE. Na początku 2008 roku spółkę uhonorowano wyróżnieniem „Nagroda Dekady”, która jest podsumowaniem wszystkich poprzednich dziesięciu edycji Pomorskiej Nagrody Jakości. Jest ona przyznawana za wdrażanie systemu zarządzania przez jakość, lepiej znanego jako TQM, czyli Total Quality Management. SNG dysponuje także bardzo nowocześnie wyposażonym laboratorium, które posiada akredytację Polskiego Centrum Akredytacji nr AB216 potwierdzającą, iż spełnia ono wymagania normy PN-EN ISO/IEC 17025. Stanowi to wyraz zewnętrznego uznania wiarygodności i profesjonalizmu prowadzonych tam badań.

data wpisu: 2008-11-14 17:29
data ostatniej modyfikacji:

Branże xtech.pl

xtech.pl to rodzina serwisów branżowych kierowanych do specjalistów z branż:

Funkcje xtech.pl

 • Katalogi branżowe
  • Dostawców
  • Produktów
  • Szkoleń
  • Realizacji
 • Zapytania ofertowe
 • Wiadomości branżowe
 • Kalendarium wydarzeń
 • Indeksy
  • Dostawców
  • Produktów
  • Szkoleń
  • Realizacji
  • Wydawnictw
 • Forum dyskusyjne

Zasoby xtech.pl

firmy:5 581
produkty:30 110
wydarzenia:3 657
realizacje:1 333
publikacje:1 014
wiadomości:11 590
zapytania ofertowe:64 736