xtech.pl | serwisy branżowe

Tematyka strony:Wiadomość "Apriso podpisuje kontrakt na 19 instalacji systemu MES" opublikowana w serwisach branżowych xtech.pl

WIADOMOŚCI

tytułApriso podpisuje kontrakt na 19 instalacji systemu MES
dane teleadresowe
szczegóły, specyfikacje
na stronach Serwisu automatyka.pl
źródłoApriso
wygląd stronyautomatyka.pl

Rozwiązanie dla Saint Gobain Glass, dostawcy szyb do budynków zostanie oparte na systemie FlexNet klasy MES. Oprócz podniesienia wydajności produkcji, firma będzie mogła obniżyć koszty utrzymania infrastruktury IT.

Wcześniej koncern Saint-Gobain wdrożył FlexNet w oddziale „Sekurit”, produkującym szyby samochodowe (m.in. dla Renault, BMW i Volvo). Projekt objął już 44 zakłady, w tym jeden z Dąbrowy Górniczej.

– Projekt dla koncernu Saint Gobain jest obecnie jednym z największych przedsięwzięć informatycznych na świecie. W każdym zakładzie system FlexNet zarządza w czasie rzeczywistym produkcją i wewnętrzną logistyką, w tym przyjęciami surowców i półfabrykantów oraz wysyłkami gotowych produktów – mówi Dariusz Kudzia, szef polskiego oddziału Apriso, dostawcy systemu FlexNet.

- Monitoring obejmuje zarówno maszyny, jak i używane przez pracowników narzędzia. Dzięki temu menedżerowie mają pełną widoczność tego, co dzieje się na hali i magazynie - mówi dodaje Dariusz Kudzia.

System ERP ze względu na swoje ograniczenia w architekturze nie był w stanie dać takiego wsparcia. – Z definicji systemy klasy ERP służą do planowania, a nie do zarządzania produkcją i jakością w czasie rzeczywistym – wyjaśnia Michał Piątkowski, project manager Apriso.

Praca w systemie FlexNet klasy MES przebiega inaczej. Dzięki specjalnym czytnikom, które schodzą na poziom pojedynczej maszyny i pracownika, FlexNet kontroluje procesy produkcyjno-logistyczne w maksymalnym odstępie kilku-, kilkunastu minut. W ten sposób przepływ informacji między pracownikami, a menedżerami jest pełny i prowadzony w czasie rzeczywistym.

- Pozwala to na bieżącą kontrolę nie tylko jakości i wydajności, ale też na raportowanie rzeczywistego zużycia komponentów oraz rejestrowanie pełnej „genealogii” produktów, czyli historii powstania gotowego produktu, łącznie z weryfikacją dostawcy każdego komponentu – dodaje Michał Piątkowski.

Nie są to jednak jedyne efekty. W ramach specjalnego programu Apriso CORE w każdym z 44 oddziałów Saint-Gobain Sekurit zostały ustandaryzowane kluczowe procesy biznesowe oraz mierniki wydajności.

- Dzięki temu nie tylko znacznie podnieśliśmy wydajność produkcji, co zaprocentowało większą satysfakcją u naszych klientów, ale też obniżyliśmy koszty utrzymania infrastruktury IT – wyjaśnia Pascal Ober, dyrektor Centrum Kompetencyjnego Saint-Gobain.

- Podobnych udoskonaleń spodziewam się w zakładach Saint Gobain Glass. System FlexNet ma za zadanie wprowadzić pełną widoczność oraz podnieść jakość i wydajność produkcji – dodaje Pascal Ober.

Apriso Corporation – dostawca systemy FlexNet klasy MES. Na rynku od 1992 r. W Polsce od 2000 r. Wówczas w Krakowie powstał dział wdrożeniowy oraz centrum wsparcia wsparcia technicznego na Europ i Azję. Opracowany przez Apriso system FlexNet zapewnia widoczność, adaptację oraz sprawowaną w czasie rzeczywistym kontrolę operacji produkcyjnych oraz całego łańcucha dostaw. System wspomaga procesy zgodnie z filozofią Zean i Just-in-Sequence. Dotychczas zespół Apriso wykonał 650 wdrożeń w 41 państwach w Europie, Ameryce i Azji. Do klientów firmy należą m.in. Amica Wronki, Ceramika Opoczno, General Motors, Lear, Honeywell, Lockheed Martin, Becton Dickinson, Saint-Gobain, Novelis i Essilor. Aby uzyskać więcej informacji na temat Apriso i systemu FlexNet, zapraszamy na stronę www.apriso.com.pl

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży w postaci cotygodniowego e-biuletynu - wpisz swój email

data wpisu: 2008-11-19 09:57
data ostatniej modyfikacji:

Branże xtech.pl

xtech.pl to rodzina serwisów branżowych kierowanych do specjalistów z branż:

Funkcje xtech.pl

 • Katalogi branżowe
  • Dostawców
  • Produktów
  • Szkoleń
  • Realizacji
 • Zapytania ofertowe
 • Wiadomości branżowe
 • Kalendarium wydarzeń
 • Indeksy
  • Dostawców
  • Produktów
  • Szkoleń
  • Realizacji
  • Wydawnictw
 • Forum dyskusyjne

Zasoby xtech.pl

firmy:5 581
produkty:30 110
wydarzenia:3 657
realizacje:1 333
publikacje:1 014
wiadomości:11 590
zapytania ofertowe:64 736