xtech.pl | serwisy branżowe

Tematyka strony:Wiadomość "AMICA wdraża oprogramowanie Wonderware do śledzenia przestojów i monitoringu wydajności produkcji" opublikowana w serwisach branżowych xtech.pl

WIADOMOŚCI

tytułAMICA wdraża oprogramowanie Wonderware do śledzenia przestojów i monitoringu wydajności produkcji
dane teleadresowe
szczegóły, specyfikacje
na stronach Serwisu automatyka.pl
źródłoAstor
wygląd stronyautomatyka.pl

W zakładach, gdzie nieustannie intensyfikuje się produkcję, jednym ze sposobów zwiększenia wydajności jest znalezienie przyczyn najczęstszych awarii i przeciwdziałanie im, by w efekcie zwiększyć dostępność produkcyjną maszyn. Nie jest to zadanie łatwe, biorąc pod uwagę, że w wielu fabrykach przestoje produkcyjne są nadal rejestrowane ręcznie, a przez to proces tworzenia raportów czy analiz staje się uciążliwy i czasochłonny.

Firma Amica S.A. - największy polski producent sprzętu AGD, w celu poprawienia współczynników wydajnościowych i dostępności prasy, wdrożyła system Wonderware z oferty firmy ASTOR do rejestrowania i analizy przestojów produkcyjnych oraz monitorowania wydajności produkcji. Wspomaga on kontrolę oraz zarządzanie wydajnością kluczowej dla zakładu prasy, determinującej produkcję w całym Zakładzie Kuchni.

Wdrożenie wraz z testami trwało 60 dni, a już kilka miesięcy później współczynnik efektywności OEE dla monitorowanej maszyny wzrósł o ponad 5%.

Zaimplementowany system składa się z oprogramowania Wonderware do śledzenia przestojów zintegrowanego ze stacją wizualizacyjną Wonderware InTouch oraz kilku internetowych stanowisk raportowych. Takie rozwiązanie dostarcza Działowi Utrzymania Ruchu narzędzia do zbierania i raportowania danych o awariach, które do tej pory rejestrowane były przede wszystkim ręcznie. Pomaga też w przewidywaniu przestojów, pozwalając lepiej się do nich przygotować i szybciej reagować.
System Wonderware zapewnia także lepszą kontrolę pracy strategicznej dla zakładu maszyny, a automatyzując wprowadzanie danych, skraca czas tworzenia raportów oraz zmniejsza liczbę pomyłek podczas wprowadzania danych.
Jednym z głównych powodów wyboru systemu z oferty ASTOR był intuicyjny i łatwy w obsłudze moduł raportowy, oparty o wbudowany portal internetowy DTWeb. Każdy użytkownik może tworzyć w nim dowolne raporty na temat wydajności
i pracy maszyny sortując przestoje pod kątem poszczególnych powodów przestojów, zmian czy zleceń produkcyjnych.

Dodatkowym argumentem przemawiającym za rozwiązaniem Wonderware, był prosty konfigurator systemu, dzięki któremu wszystkie modyfikacje systemu wykonuje we własnym zakresie Dział Utrzymania Ruchu. W przyszłości planowane jest wykorzystanie oprogramowania Wonderware do śledzenia przestojów jako mobilnej stacji diagnostycznej, która umożliwi monitorowanie wydajności
i przestojów na innych maszynach w zakładzie Amica.

Po wdrożeniu systemu powstała jedna, wspólna baza danych przestojów i awarii, będąca wiarygodnym źródłem informacji. Na podstawie raportów i analiz przygotowywanych z systemu, można zoptymalizować pracę prasy. Dzięki temu wiadomo, w co i jak inwestować, aby zwiększać efektywność maszyny oraz całego Zakładu Kuchni.

System o wartości blisko 40 000 zł dostarczyła firma ASTOR, a wdrożenie wykonał Hi Tron Sp. z o.o. przy współpracy z działem technicznym Amica S.A.

O ASTOR Sp. z o.o.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów
sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji.
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży w postaci cotygodniowego e-biuletynu - wpisz swój email

data wpisu: 2008-11-21 15:29
data ostatniej modyfikacji:

Branże xtech.pl

xtech.pl to rodzina serwisów branżowych kierowanych do specjalistów z branż:

Funkcje xtech.pl

 • Katalogi branżowe
  • Dostawców
  • Produktów
  • Szkoleń
  • Realizacji
 • Zapytania ofertowe
 • Wiadomości branżowe
 • Kalendarium wydarzeń
 • Indeksy
  • Dostawców
  • Produktów
  • Szkoleń
  • Realizacji
  • Wydawnictw
 • Forum dyskusyjne

Zasoby xtech.pl

firmy:5 581
produkty:30 110
wydarzenia:3 657
realizacje:1 333
publikacje:1 014
wiadomości:11 590
zapytania ofertowe:64 736