xtech.pl | serwisy branżowe

Tematyka strony:Wiadomość "Konkurs ASTOR na najlepszą pracę dyplomową. Edycja 2008 rozstrzygnięta!" opublikowana w serwisach branżowych xtech.pl

WIADOMOŚCI

tytułKonkurs ASTOR na najlepszą pracę dyplomową. Edycja 2008 rozstrzygnięta!
dane teleadresowe
szczegóły, specyfikacje
na stronach Serwisu automatyka.pl
źródłoAstor
wygląd stronyautomatyka.pl

W ramach działań wspierających edukację, firma ASTOR ogłasza co roku konkurs na najlepszą pracę dyplomową wykonaną w oparciu o oferowane przez firmę produkty. Właśnie poznaliśmy kolejnych laureatów konkursu oraz nagrodzone prace. Uroczyste wręczenie nagród, na które zostali zaproszeni laureaci oraz ich promotorzy, odbędzie się w siedzibie firmy ASTOR w Krakowie 28 listopada 2008r o godzinie 12.00.

Firma ASTOR Sp. z o.o. jest dystrybutorem automatyki, systemów sterowania, oprogramowania, przemysłowych urządzeń transmisji danych oraz robotów przemysłowych Kawasaki.
Tematyka prac zakwalifikowanych do konkursu mogła więc być związana m.in. z systemami sterowania linią produkcyjną, monitoringiem i wizualizacją pracy procesów przemysłowych, automatyzacją procesów produkcyjnych, stanowiskami zrobotyzowanymi.

Nadesłane prace, jury złożone z pracowników firmy ASTOR w składzie: Wojciech Pawełczyk (przewodniczący), Jakub Stec oraz Paweł Podsiadło, oceniło następująco:
1 miejsce i nagrodę w postaci płatnego stażu w firmie ASTOR otrzymał Andrzej Niechciał z Politechniki Poznańskiej za pracę „Konstrukcja urządzenia pozycjonującego dla robota o 3 stopniach swobody”.
2 miejsce zdobył Łukasz Banaś z Politechniki Krakowskiej za pracę „Integracja informacji w rozproszonych systemach sterowania produkcją”.
Wyróżniona została także praca Jarosława Hojny z Uniwersytetu Rolniczego „System InTouch w projektowaniu systemu sterowania aparatu udojowego”.


Przy ocenie prac jury brało pod uwagę: innowacyjność, poziom technicznego wykonania pracy, możliwość wdrożenia rozwiązania w praktyce, złożoność opisywanego zagadnienia, ilość produktów z oferty ASTOR wykorzystanych w pracy, poziom integracji poszczególnych elementów systemu oraz stopień wykorzystania zaawansowanych funkcji produktów.

Uzasadniając werdykt przewodniczący jury, Wojciech Pawełczyk z ASTORA, zaznacza, że „zwycięska praca to logiczne połączenie podbudowy teoretycznej z praktycznym wykonaniem, a sam pomysł urządzenia już dziś ma poważne szanse zaistnienia w przemyśle”.

Po raz pierwszy konkurs zorganizowano w 1998 roku i od tamtej pory cieszy się zainteresowaniem studentów kierunków technicznych. Wśród laureatów poprzednich edycji konkursu są obecni pracownicy firmy ASTOR.
Tegoroczny konkurs po raz ostatni odbył się według starych zasad. W nowej edycji organizator zapowiada zmiany. Najistotniejszą z nich będzie zmiana nagród na pieniężne - za najlepszą pracę przewidywana jest nagroda główna 5 000 złotych.

ASTOR Sp. z o.o., od wielu lat aktywnie wspiera polską edukację. Firma wspomaga powstawanie na uczelniach laboratoriów studenckich, szkoli kadrę dydaktyczną, organizuje program praktyk studenckich, wspiera inicjatywy studenckie oraz sponsoruje konferencje naukowo-techniczne, a od roku 1998, co roku ogłasza konkursy prac dyplomowych. Pracownicy firmy ASTOR to absolwenci najlepszych polskich uczelni technicznych.

O ASTOR Sp. z o.o.
ASTOR Sp. z o.o. jest wieloletnim członkiem Business Centre Club, zdobywcą wielu nagród, w tym międzynarodowych oraz pięciokrotnym laureatem tytułu „Gazela Biznesu”. Firma jest polskim dystrybutorem międzynarodowych producentów sprzętu i oprogramowania, służących do automatyzacji i informatyzacji produkcji.
W ofercie firmy znajdują się takie produkty jak: oprogramowanie do zarządzania produkcją i wydajnością produkcji, roboty przemysłowe, systemy sterowania maszynami, urządzenia komunikacyjne, a także oprogramowanie do wizualizacji procesów produkcyjnych i przemysłowych.
Więcej informacji o firmie dostępnych jest na stronie: www.astor.com.pl

Jeśli chcesz otrzymywać aktualne informacje o wydarzeniach w branży w postaci cotygodniowego e-biuletynu - wpisz swój email

data wpisu: 2008-11-24 15:59
data ostatniej modyfikacji:

Branże xtech.pl

xtech.pl to rodzina serwisów branżowych kierowanych do specjalistów z branż:

Funkcje xtech.pl

 • Katalogi branżowe
  • Dostawców
  • Produktów
  • Szkoleń
  • Realizacji
 • Zapytania ofertowe
 • Wiadomości branżowe
 • Kalendarium wydarzeń
 • Indeksy
  • Dostawców
  • Produktów
  • Szkoleń
  • Realizacji
  • Wydawnictw
 • Forum dyskusyjne

Zasoby xtech.pl

firmy:5 581
produkty:30 110
wydarzenia:3 657
realizacje:1 333
publikacje:1 014
wiadomości:11 590
zapytania ofertowe:64 736