Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-01-19  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-01-19
Nowy standard architektury sensoryki bezprzewodowej?
Nowy standard architektury sensoryki bezprzewodowej?
Nowy standard architektury sensoryki bezprzewodowej?
EnOcean, związana z Siemensem spółka z branży sensoryki bezprzewodowej, poinformowała o stworzeniu nowej architektury, która ma, według zapewnień firmy, stać się nowym standardem dla sieci czujników bezprzewodowych. System, nazwany ‘Dolphin’, opierać się będzie na urządzeniach przekazujących (aktuatorach) zasilanych z własnych źródeł, czujnikach bezprzewodowych komunikujących się w dwóch kierunkach, a także nowej koncepcji routingu.

Technologia obejmuje samozasilające się aktuatory, które energię czerpać będzie z modułów Peltiera, czyli urządzeń generujących prąd z różnicy temperatur. Procesor aktuatora może komunikować się dwukierunkowo z centralnym punktem sterowania w związku z czym pobiera on energie tylko wtedy, gdy jest to potrzebne.

System zawiera również dwa moduły nadawczo-odbiorcze TCM 300, które charakteryzują się bardzo niskim poborem energii w trybie stand-by. Moduł TCM 300 pobiera z 2,5 do 3,3 woltowego źródła podczas transmitowania około 15 miliamperów, a podczas odbioru, około 30 miliamperów. Zawiera również 10 bitowy przetwornik analogowo-cyfrowy, który dysponuje czterokrotnie większą rozdzielczością niż jego poprzednicy.

Dodatkowo, STM 300 zarządza konwerterami, które pozyskują niewielki ilości energii z wibracji, rotacji, światła, oraz zmian temperatury.

EnOcean oddaje do dyspozycji również nowy system operacyjny umożliwiający uruchamianie programów pisanych w języku C wysokiego poziomu.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Drives and Controls
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :