Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-02-25  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-02-25
Dobra kondycja rynku Optymalizacji Procesów w Czasie Rzeczywistym
Dobra kondycja rynku Optymalizacji Procesów w Czasie Rzeczywistym
Dobra kondycja rynku Optymalizacji Procesów w Czasie Rzeczywistym
W najbliższym pięcioleciu, roczna stopa wzrostu (CAGR) Rynku Optymalizacji Procesów w Czasie Rzeczywistym (RPO) i związanych z tym zzkoleń utrzymywać się będzie na poziomie 9 procent. Rynek, którego wartość w 2008 roku wynosiła nieco ponad miliard dolarów, w roku 2013 wart będzie 1,5 miliarda dolarów, czytamy w najnowszym raporcie ‘Real-time Process Optimization and Training Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Szybki rozwój rynku RPO w ostatnich latach związany jest z dobrą sytuacją gospodarczą na świecie oraz zapotrzebowaniem na bezpieczniejsze i efektywniejsze operacje. „Faza szybkiego wzrostu definitywnie się skończyła.” – przyznał Tom Fiske, starszy analityk z ARC Advisory Group, główny autor raportu. „Spowolnienie gospodarki światowej nie pozostanie w najbliższych dwóch latach bez wpływu na rynek RPO, jednakże trudne czasy niosą ze sobą również i możliwości, gdyż producenci poszukują oszczędności również poprzez rozwiązania RPO.” – dodał.

Rynek RPO składa się zasadniczo z trzech rodzajów aplikacji: zaawansowanego sterowania procesem (APC), optymalizacji on-line, oraz symulacje treningowe i oprogramowanie do walidacji sterowania. APC obejmuje modelowe oprogramowanie do kierowania i sterowania procesami. Optymalizacja on-line stale monitoruje stan procesu i za pomocą modelu referencyjnego opracowuje optymalna ścieżkę działania. Symulacje treningowe i oprogramowanie do walidacji są to działające w czasie rzeczywistym dynamiczne symulatory zaprojektowane do szkolenia operatorów procesu i weryfikacji działania systemów sterowania.

Spowolnienie światowej gospodarki dotyczy każdego zakątka naszego globu i jest najsilniejszym czynnikiem hamującym rozwój rynku RPO. Szczególnie będzie to odczuwalne w latach 2009 do 2010, w których kryzys finansowy szczególnie wpłynie na ograniczenie inwestycji.

Jednakże pomimo kryzysu, są również powody do optymizmu. Wciąż są regiony, jak: Chiny, Indie, Brazylia, Rosja, Europa Środkowo-Wschodnia, czy Bliski Wschód, które rozwijają się pomimo słabszej kondycji gospodarki światowej. Nie bez znaczenie jest również fakt, iż rozwiązanie RPO, to dla firm realne oszczędności.

Kryzys finansowy oraz załamanie na rynku kredytów zmuszają firmy do redukcji kosztów i poprawy opłacalności produkcji. W takim czasie skupiają się one na poprawie efektywności oraz lepszemu zaspokajaniu potrzeb klientów. Jedną z kluczowych dróg do osiągnięcia tych celów są właśnie rozwiązania optymalizacyjne oraz zaawansowane sterowanie procesem.

APC potwierdzało swoja wartość przez lata. Wiele firm z powodzeniem zaimplementowało APC w najistotniejszych procesach. Wśród znaczących korzyści wymienia się: rosnącą wydajność, zmniejszenie zużycia energii, zmniejszenie zużycia surowców, poprawa jakości produktów, czy poprawa stabilności i bezpieczeństwa zakładu. Implementacje APC zwracają się zwykle w przeciągu roku. Producenci coraz bardziej doceniają też korzyści.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także