Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-02-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-02-26
Rynek Narzędzi Inżynierii Procesowej rośnie dzięki krajom rozwijającym się
Rynek Narzędzi Inżynierii Procesowej rośnie dzięki krajom rozwijającym się
Rynek Narzędzi Inżynierii Procesowej rośnie dzięki krajom rozwijającym się
Roczna stopa wzrostu (CAGR) rynku Narzędzi Inżynierii Procesowej (PET) utrzymywać się będzie w najbliższych pięciu latach na poziomie przeszło 11 procent. Rynek, którego wartość w 2008 roku wynosiła nieco poniżej 1,8 miliarda dolarów, w 2013 wart będzie 3 miliardy dolarów, czytamy w najnowszym raporcie ‘Process Engineering Tools Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Przez ostanie kilka lat rynek PET rozwijał się dynamicznie korzystając z dobrej koniunktury panującej na całym świecie. „Rynek PET rozwijał się nawet szybciej niż zakładano.” – stwierdził Tom Fiske, starszy analityk z ARC Advisory Group, główny autor raportu. „Obecne spowolnienie gospodarki światowej znacząco obniży tempo rozwoju rynku, jednakże dzięki dużej liczbie projektów będących w trakcie realizacji, bądź zaplanowanych wcześniej, nie będzie w stanie całkowicie go zatrzymać.”

Rynek Narzędzi Inżynierii Procesowej składa się z dwóch zasadniczych segmentów produktów, które odgrywają kluczową rolę w projektowaniu, tworzeniu, uruchamianiu i funkcjonowaniu zakładów oraz zasobów. Kategoria ‘Projektowanie Inżynierskie’ odnosi się do fizycznego rozkładu zakładu, natomiast kategoria ‘Symulacja i Optymalizacja Procesu’ obejmuje narzędzia wykorzystywane do określania założeń koncepcji, projektowania procesu, oraz modelowania i optymalizacji.

Nakłady na inwestycje są w związku z kryzysem finansowym mocno ograniczane, szczególnie w najlepiej rozwiniętych regionach świata. W rzeczywistości oznacza to, że wiele dużych projektów jest opóźnionych, a niektóre wręcz zatrzymane. Dotyczy to również branż, które są dla tego rynku kluczowymi, czyli: naftowej, gazowej, rafineryjnej i energetycznej.

Są jednak i jasne punkty. Wciąż utrzymuje się wzrost w takich regionach, jak: Chiny, Indie, Brazylia, Rosja, Europa Środkowo-Wschodnia, Bliski Wschód, czy Afryka. Pomimo tego, że i te gospodarki sa mocno osłabione, są na tyle silne, by napędzać rynek PET.

Zakłady są dziś pod szczególną presją poprawy efektywności działania oraz redukcji kosztów. Potężnym wsparciem w codziennych zmaganiach z tymi wyzwaniami są właśnie rozwiązania PET. Korzyści płynące z ich stosowania obejmują krótsze harmonogramy realizacji projektów związanych z uruchomieniem zakładu dzięki czemu zakład szybciej zaczyna sam na siebie zarabiać. Szybciej realizowane projekty oznaczają niższe koszty, a także zmniejszone ryzyko. Co więcej, lepiej zaprojektowane zakłady są dużo łatwiejsze w eksploatacji. Dzisiaj rozwiązania PET odgrywają też, dzięki technikom symulacji i optymalizacji, coraz większą rolę w fazie funkcjonowania zakładu.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także