Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-03-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-03-26
Apriso zwiększa zatrudnienie
Z 80 do 100 osób chce zwiększyć zatrudnienie polski oddział Apriso, dostawcy systemu FlexNet do zarządzania produkcją i logistyką. – Dekoniunktura wymusza reorganizację firm. Niektóre wcześniej wcale nie myślały o inwestycjach w nowe technologie. Dziś jest inaczej. Mamy dużo pracy – wyjaśnia Dariusz Kudzia, prezes Apriso Polska.

Popyt na usługi Apriso generują głównie duzi producenci, zlokalizowani nie tylko w Polsce. M.in. L’Oreal, Saint-Gobain Glass, Amcor czy Valeo. – Jednym z naszych atutów, owszem, są niższe koszty wynagrodzenia. Firmy, angażując do projektów za granicą polskich specjalistów w dziedzinie nowych technologii, mogą zaoszczędzić 15-30 proc. budżetu. Ale nie jest to jedyny i decydujący argument – dodaje Dariusz Kudzia.

Rozwiązanie, które polski oddział Apriso zastosował w augustowskich zakładach British American Tobbaco, umożliwia kontrolę produkcji na poziomie kilkudziesięciu milionów wyrobów tytoniowych dziennie. Niezawodność rozwiązanie zachęciła centralę koncernu do jego wdrożenia w Singapurze i Republice Południowej Afryki. - Podobnych sytuacji jest więcej. Firmy spodziewają się od nas wymiernych korzyści - mówi Tomasz Zarzycki, odpowiedzialny w Apriso za współpracę z strategicznymi partnerami.

Essilor Laboratory Polska produkuje soczewki okularowe m.in. na polski, szwajcarski, angielski i niemiecki rynek. Produkcja wymaga ogromnej precyzji i utrzymania wydajności na wysokim poziomie. Każda para soczewek musi być dopasowana do indywidualnych potrzeb pacjenta i dostarczona na czas.

Wystarczy, że 10 na 100 produktów nie trafi do klienta w terminie. Firma ryzykuje wtedy utratą 10 klientów. – Nie tylko wyeliminowaliśmy tego typu niebezpieczeństwo, ale też o połowę zredukowaliśmy czas produkcji, stwarzając jednocześnie możliwość zaoszczędzenia na zasobach potrzebnych do powtórnej produkcji – mówi Dariusz Kudzia.

- Mimo gospodarczej bessy identyczne cele stawiają nam kolejni klienci. Reorganizujemy produkcję, by firmy pracowały wydajniej i popełniały jak najmniej błędów. Ten obszar kryje ogromny potencjał - dodaje Tomasz Zarzycki.

W ubiegłym roku tylko w Stanach Zjednoczonych, jak podaje National Highway Safety Administration, instytucja odpowiedzialna za bezpieczeństwo na drogach, liczba akcji wycofywania wadliwych aut wzrosła do 233 z 98 w 2007 r. Za tymi kampaniami kryją się setki straconych milionów.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Apriso
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także