Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-03-30  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-03-30
Perspektywy rynku systemów SCADA dla sektora wodno-ściekowego
Rynek systemów nadzorujących przebieg procesów technologicznych i produkcyjnych (SCADA) dla sektora wodno-ściekowego będzie się w przeciągu najbliższych pięciu lat rozwijał w tempie 5,4 procent rocznej stopy wzrostu (CAGR). Sektor, który wart był w 2008 roku 311 milionów dolarów, w 2013 ma być wart już 403 miliony dolarów, czytamy w najnowszym raporcie ‘SCADA Systems for the Water & Wastewater Industry Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Najnowsze systemy SCADA zawierają nową generację elementów technologicznych. „Systemy SCADA rozwijają się jako kluczowy element największych projektów związanych z infrastrukturą Awodnego i ściekowego.” – stwierdził Russ Novak, dyrektor ds. badań ARC, główny autor raportu. „Te nowe systemy SCADA są łatwiejsze w integracji, zawierają rozszerzone możliwości oraz funkcjonalności i zapewniają poprawione zrównoważenie działań. Systemy SCADA są dziś postrzegane jako element całej gamy aplikacji i procesów do różnorakich celów, również do zarządzania wydajnością.” – dodał Novak.

Analitycy z ARC przeanalizowali rynek SCADA pod kątem specyfiki regionów, wielkości projektów, oraz typów stosowanych elementów. Podstawowe technologie, które stanowią bazę systemów SCADA zmieniły się dramatycznie. W instalacjach wodnych nowe technologie umożliwiają systemom SCADA ścisłe zintegrowanie z procesami, tworząc dzięki temu wartość dodaną. Systemy SCADA poprawiają wydajność wykorzystania zasobów rozproszonych geograficznie i stanowią ramę dla zarządzania wydajnością w czasie rzeczywistym, zarówno na poziomie regionalnym, jak i globalnym.

Przemysł wod-kan w regionach rozwiniętych wykorzystuje SCADA jako kluczową technologię do wspierania nowych procesów w odpowiedzi na dynamikę zmian branży oraz potrzebę udoskonalania istniejącej infrastruktury na dużą skalę. Zastrzyk jeszcze nowszej technologii SCADA może zoptymalizować poziom wydatków inwestycyjnych na ekologię oraz modernizację starzejącej się infrastruktury. Regiony rozwijające się starają się modernizować stare, bądź budować nowe instalacje wodne i ściekowe. SCADA jest wykorzystywana do łączenia oddzielonych geograficznie od siebie instalacji.

Dostawcy muszą opracować system SCADA, który będzie można w pełni zintegrować z innymi systemami, takimi jak: systemy informacji geograficznej (GIS), czy systemy zarządzania zasobami. Aby pozostać konkurencyjnymi, dostawcy muszą również pokazać, że ich system SCADA jest w stanie dostarczać dane w czasie rzeczywistym.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także