Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-04-23  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-04-23
Rynek sieci bezpieczeństwa będzie rósł w tempie blisko 40 procent rocznie
Rynek sieci bezpieczeństwa będzie rósł w tempie blisko 40 procent rocznie
Rynek sieci bezpieczeństwa będzie rósł w tempie blisko 40 procent rocznie
Rynek sieci bezpieczeństwa staje się kolejną areną walki dostawców rozwiązań z zakresu automatyki, czytamy w najnowszym raporcie ‘Factory Automation Safety Networks Worldwide Outlook, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group. Silna konkurencja spowoduje, że rynek sieci bezpieczeństwa automatyki zakładu będzie się rozwijał do 2013 roku w tempie 39,3 procenta rocznie. Rynek, który w 2008 roku szacowany był na 700 tysięcy węzłów, w roku 2012 liczyć ma nawet 3,6 miliona węzłów.

„Rynek sieci bezpieczeństwa korzystać będzie z oszczędności w takich sektorach, jak okablowanie i instalacje, które spowodowały wdrożenie standardowych urządzeń sieciowych wykorzystujących stałe okablowanie, a przy tym może zapewnić konkretne korzyści w zakresie zgodności z regulacjami prawnymi oraz ograniczenia wyłączeń.” – stwierdziła Chantal Polsonetti, wiceprezes ARC Advisory Group, główna autorka raportu.

„Czas wprowadzenia i zakres regulacji dotyczących bezpieczeństwa wciąż w wielu regionach świata pozostaje niewiadomą.” – powiedziała Polsonetti. „Jednakże zarówno istniejący dostawcy, jak i nowi gracze tworząc swoje strategie dotyczące sieci bezpieczeństwa traktując je jako kluczowy wyróżnik.” – dodała.

Wzrosty na rynku sieci bezpieczeństwa towarzyszą w kontekście oszczędności tym związanym z szeregowymi urządzeniami sieciowymi. Rosnąca dostępność kurtyn świetlnych, wyłączników bezpieczeństwa, czy innych podobnych elementów wyposażonych w interfejsy sieciowe jeszcze bardziej przyczyni się do zwiększenia potencjalnych oszczędności.

Możliwość stosowania kontrolowanych, czy wyizolowanych wyłączeń poprzez wyhamowanie silników, czy wyizolowanie określonych stref, zaowocuje znaczącymi korzyściami w porównaniu z całkowitymi wyłączeniami i czasochłonnymi rozruchami całych systemów. Producenci serwonapędów już dostrzegli ten trend i zwracają się w stronę integrowania elementów sieci bezpieczeństwa, które umożliwią kontrolowane i ograniczone wyłączenia.

Integracja funkcji bezpieczeństwa z serwonapędami oraz innymi urządzeniami automatyki napędów jest jednym z kluczowych czynników napędzających rynek bezpieczeństwa. Wbudowywanie w serwonapędy z softstartem kontrolerów bezpieczeństwa oraz bezpiecznych modułów I/O eliminuje potrzebę stosowania oddzielnych kontrolerów i I/O. Może również wyeliminować potrzebę stosowania zewnętrznych styczników oraz urządzeń do monitorowania prędkości.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
Drives and Controls
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także