Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Veichi
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-05-26  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-05-26
Rynek zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) z perspektywami
Pomimo tego, że rynek zarządzania majątkiem przedsiębiorstwa (EAM) kurczy się na skutek panującego na świecie kryzysu ekonomicznego, w kolejnych latach panować będzie trend wzrostowy. Roczna stopa wzrostu (CAGR) w pięciu kolejnych latach wynosić ma 3,2 procenta. Rynek, którego wartość w 2008 roku wynosiła 1,585 miliarda dolarów, w roku 2013 ma być wart 2,178 miliarda dolarów, czytamy w najnowszym raporcie ‘Enterprise Asset Management Solutions Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Kluczowym czynnikiem kształtującym trendy na tym rynku są warunki makroekonomiczne. Niektóre regiony otrząsną się z kryzysu szybciej. Prym powinna tu wieść Azja (z wyjęciem Japonii) i Bliski Wschód. Ameryka Północna powinna podnieść się na przełomie lat 2010 i 2011. Najpóźniej, według prognoz podniosą się: Europa Zachodnia i Japonia.

„Bieżące warunki ekonomiczne zmuszają firmy do obniżania kosztów oraz inwestycji. Jednym z sektorów, w którym koszty są obniżane jest utrzymanie. Z drugiej jednak strony, oszczędności nie mogą spowodować większej awaryjności sprzętu.” – stwierdził Ralph Rio, dyrektor ds. badań ARC, główny autor raportu. „Dobrze zorientowani menedżerowie znajdują sposoby na to, by wdrażać takie rozwiązania EAM, które szybko się zwracają.” – dodał.

Zmienia się również struktura rynku EAM. Niezależni, wiodący dostawcy (BOB) ustępują miejsca planowaniu zasobów przedsiębiorstwa (ERP) oraz integratorom systemów. Trend ten daje się zaobserwować od 1997 roku (pierwszy raport ARC dotyczący EAM), kiedy wśród ośmiu największych na rynku dostawców, aż pięciu było BOB. Zjawisko to jeszcze przyspieszyło w latach 2005 do 2008, kiedy liczba BOB na liście siedmiu największych dostawców zmniejszyła się do jednego.

EAM ma określone kluczowe obszary funkcjonalności związane z utrzymaniem w organizacjach. Zarządzanie informacjami dotyczącymi majątku (AIM) obejmuje procesy i technologie organizacji, tworzenia, sterowania, zmiany zarządzania, oraz przeprowadzania audytów informacji związanych z zasobami oraz sprzętem. Zarządzanie zleceniami produkcyjnymi obejmuje tworzenie, planowanie, optymalizowanie planów, wykonanie, dokumentowanie oraz śledzenie działań. Zarządzanie materiałami (MRO) obejmuje nabywanie i zarządzanie potrzebnymi materiałami. Zarządzanie pracą związane jest z ocenianiem, szkoleniem, certyfikowaniem, oraz rozplanowywaniem zasobów ludzkich. Raportowanie i analityka obejmują funkcjonalności związane z analizą zasobów oraz efektywności zarządzania nimi.

(lk)

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także