Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Faulhaber robotic
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-05-28  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-05-28
Rynek ERP w przemyśle dyskretnym rośnie na przekór kryzysowi
Rynek ERP ( w nomentklaturze ARC – CPM (Collaborative Production Management) ) w przemyśle dyskretnym (CPM-D) osiągnął w 2008 roku wartość 1,083 miliarda dolarów. Odnotował on bardzo silny wzrost w trzech pierwszych kwartałach 2008 roku i wciąż rośnie pomimo kryzysu ekonomicznego. W przeciągu najbliższych pięciu lat rynek utrzyma roczną stopę wzrostu (CAGR) na poziomie 12,3 procenta i w roku 2013 osiągnie wartość 1,9 miliarda dolarów, czytamy w najnowszym raporcie ‘Collaborative Production Management for Discrete Industries Worldwide Outlook’, przygotowanym przez analityków z ARC Advisory Group.

Bardzo silna presja konkurencji zmusza producentów do pracy nad: przejrzystością, jakością, współpracą z klientem oraz zgodnością z regulacjami prawnymi. Wraz z postępującą dynamika zmian, kierujący zakładem nie mogą wciąż pracować tymi samymi metodami. Staje się coraz bardziej jasne, że metody manualne przestają wystarczać i pojawia się konieczność poszukiwania rozwiązań w systemach IT. „W tych trudnych czasach, producenci potrzebują dobrych systemów zarządzania zakładem bardziej niż kiedykolwiek, i widzimy odzwierciedlenie tego faktu w naszych badaniach.” – stwierdził Greg Gorbach, wiceprezes ARC, główny autor raportu.

Aby odnieść sukces na dzisiejszym bardzo dynamicznym i konkurencyjnym rynku, producenci muszą zwracać szczególną uwagę na dwa obszary: doskonałość i zgodność działania, oraz tworzenie wartości dynamicznych. Każdy z nich może korzystać, a często wręcz wymaga, efektywnego wykorzystywania systemów CPM. Droga do opłacalności produkcji stale się zmienia: koszty energii, wody, usuwania odpadów, oraz zarządzania ryzykiem stale się zmieniają, podczas gdy dostępność technologii pozwalających obniżać koszty przy zachowaniu doskonałości działania staje się coraz ważniejsza i tańsza.

Rozwiązania z zakresu planowania produkcji umożliwiają procentom planowanie, realizowanie i sterowanie swoimi działaniami wprost na ‘żywym organizmie’. Realizują to wykorzystując takie funkcjonalności, jak planowanie i zarządzanie przepływem zadań, modelowanie procesów produkcyjnych, zarządzenie recepturą, zarządzanie zasobami, optymalizacja produkcji, czy ścisła integracja z innymi aplikacjami.

CPM dysponuje trzema zasadniczymi obszarami funkcjonalności: planowanie, realizowanie i informowanie. Segment ‘planowanie’ składa się z takich funkcji, jak: krótkoterminowe planowanie produkcji, symulowanie i modelowanie zakładu, czy splanowanie skończonych pojemności. Segment ten określa to, co produkować, kiedy i przy użyciu jakich narzędzi. ‘Realizowanie’ odpowiada za stałe sterowanie procesem produkcji oraz działanie zakładu. dotyczy to dysponowanie, zarządzanie zasobami oraz przepływem zadań. Wreszcie trzeci segment, ‘informowanie’ odpowiada za gromadzenie, magazynowanie, organizowanie i przekazywanie informacji.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
ARC
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także