Reklama: Chcesz umieścić tutaj reklamę? Zapraszamy do kontaktu »
Powrót do listy wiadomości Dodano: 2009-06-22  |  Ostatnia aktualizacja: 2009-06-22
RELACJA: BioForum 2009. Środkowoeuropejskie Forum Biotechnologii i Innowacyjnej Biogospodarki
RELACJA: BioForum 2009. Środkowoeuropejskie Forum Biotechnologii i Innowacyjnej Biogospodarki
RELACJA: BioForum 2009. Środkowoeuropejskie Forum Biotechnologii i Innowacyjnej Biogospodarki
Rezultaty ósmej już edycji BioForum po raz kolejny przerosły oczekiwania organizatorów przedsięwzięcia. Ponad 800 uczestników – przedstawicieli 10 krajów, 60 wystawców, prezentacjaprzeszło 80 projektów B+R, 230 spotkań biznesowych w ramach BioPartneringu – to tylko niektóre z efektów tegorocznej edycji BioForum. Dużą atrakcją dla uczestników były różnorodne płaszczyzny jedynej biznesowej imprezy w sektorze biotechnologii i LifeScience: sesja wystawiennicza i posterowa, prestiżowe prezentacje, seminaria i warsztaty, BioPartnering – spotkania biznesowe, Round Table Session.

Organizator BioForum 2009 – firma Bio-Tech Consulting Sp. z o.o.
Współorganizatorzy: Urząd Miasta Łodzi oraz Urząd Marszałkowski w Łodzi.
Partnerzy BioForum 2009 to kluczowe podmioty i instytucje sektora life-science krajów Europy
Środkowej:
- Hungarian Biotechnology Association (Węgry)
- Tartu Biotechnology Park (Estonia)
- ScanBalt BioRegion
- Lithuanian Innovation Centre (Litwa)
- Latvian Biotechnology Association (Łotwa)
- CzechBio (Czechy)
- Wrocław Research Center EIT+
- Life Science Cluster Krakow
- The Steinbeis Network

Dzięki zaangażowaniu w/w Partnerów przedsięwzięcia – BioForum 2009 stało się unikalną platformą prezentacji potencjału sektora biotechnologii i life-science krajów Europy Środkowej. BioForum odbiło się także dużym echem w mediach międzynarodowych, krajowych i lokalnych, ogólnoinformacyjnych oraz specjalistycznych i branżowych.

Sesja wystawiennicza – BioForum 2009 Exhibition:

BioForum było doskonałą okazją do zapoznania się z aktualnymi osiągnięciami głównie w zakresie biotechnologii oraz sektora life-science. Oferta stanowiła przede wszystkim platformę kontaktów naukowo-biznesowych biosektora. Podczas Bio-Forum 2009 zaprezentowało się 60 wystawców m. in. z: Polski, Niemiec, Belgii, Litwy, Łotwy, Estonii, Węgier oraz Czech.
Część targowa skierowana była głównie do przedstawicieli biosektora zainteresowanych nowymi technologiami i wdrażaniem ich w swoich przedsiębiorstwach. Odbiorcą imprezy targowej byli także pracownicy naukowi uczelni oraz instytutów, a także studenci i doktoranci z kraju i zagranicy. W tym roku BioForum odwiedziło ponad 800 osób zwiedzających. Wystawcami BioForum były m.in. wszystkie firmy i instytucje działające w obszarze wspierania transferu technologii: biura patentowe, venture capital, seed capital, parki technologiczne jak również centra zaawansowanych technologii oraz inkubatory technologii. Ponadto firmy przedstawiły ofertę innowacyjnych produktów i usług dla firm biosektora, tym samym można się było zapoznać z ofertą świadczonych usług oraz produktów i rozwiązań.

Sesja Posterowa – BioForum 2009 Poster Presentation:

Unikalnym elementem Środkowoeuropejskiego Forum Biotechnologii – BioForum jest prezentacja projektów B+R o potencjale aplikacyjnym m.in. dla ochrony zdrowia, farmacji, biotechnologii. W tym roku zanotowana została rekordowa dotychczas liczba prezentacji – ponad 80 projektów wdrożeniowych! W ramach sesji posterowej były prezentowane projekty B+R z Polski i Krajów Europy Środkowej a także usługi badawcze. Dzięki ekspozycji wyników badań naukowych z potencjałem wdrożeniowym BioForum stanowi unikalną platformę dialogu nauki i biznesu.

Prestiżowe wykłady, warsztaty i seminaria – BioForum 2009 Seminars & Lectures

W ramach dwóch dni BioForum 2009 (3-4 czerwca) odbywały się branżowe seminaria, prezentacje i szkolenia branżowe, które dotyczyły m.in. zagadnienia komercjalizacji, finansowania projektów badawczych, partnerstwa biznesowego, możliwości współpracy w ramach komercjalizacji wyników badań naukowych.
Dzięki współpracy Partnerów BioForum w ramach programu można wyszczególnić sesje krajów Europy Środkowej, dzięki czemu BioForum to miejsce prezentacji obecnego stanu oraz potencjału sektora biotechnologii i life-science REGIONU.
Ponadto kluczowymi wystąpieniami były prezentacje Key Note Lecturers – znamienici specjaliści branży z kraju i zagranicy właśnie na BioForum wystąpili m.in.:
- Artur Chabowski, ACADIA Artur Chabowski S.K.A. „Fund raising for biotech enterprises in Central
Europe”
- Maciej Wieczorek, PhD, CEO Celon Pharma Ltd. “Celon Pharma Ltd and Mabion Ltd - two different models
of biotechnology company development in Poland”
- Tomasz Mroczkowski "Global R&D Outsourcing in Biopharma; Can Central Europe Compete with Asia?",
Professor International Business Department, Kogod School of Business, American University, Washington DC
- Todd H. Smith “IP Evaluation and Technology Commercialization”, MindForce Consulting (USA)
- Oliver Kemper , Ph.D., “Evaluating Biotech Projects - a Research Founder's perspective”, FFG (Austria).

BioPartnering – Platforma Kontaktów na BioForum 2009:

Po raz pierwszy zaaranżowany został na BioForum 2009 – BioPartnering, czyli możliwość umawiania wcześniej spotkań o charakterze biznesowym biosektora pomiędzy uczestnikami Forum. Platformę obsługująca BioPartnering przekazała austriacka firma FFG, specjalizująca się w oprogramowaniu dla konferencji i przedsięwzięć, których jednym z głównych założeń jest aranżacja bilateralnych biznesowych spotkań. Na BioForum odbyła się rekordowa liczba – 230 spotkań o charakterze biznesowym w sektorze biotechnologii i life-science. BioPartnering wydaje się docenioną przez uczestników – najlepszą platformą kontaktów naukowo-biznesowych. Na półgodzinne spotkania przygotowane były specjalnie zaaranżowane sale konferencyjne. Poziom BioPartneringu oddzielony był od pozostałych części BioForum – tj. wystawy, sesji posterowej oraz części seminaryjnej i warsztatowej. Odpowiednia atmosfera sprzyjała nawiązywaniu odpowiednich relacji, kontaktów z potencjalnymi partnerami naukowymi / biznesowymi bądź odbiorcami czy też klientami produktów czy usług w sektorze „bio”.

Konferencja Prasowa

Polska - lider czy outsider Europy Środkowej. Szanse i bariery rozwoju biotechnologii - tak brzmiało przewodnie zagadnienie pod którym odbyła się konferencja prasowa w trakcie tegorocznego BioForum. Kraj z dużym potencjałem - takie stwierdzenie można było usłyszeć z ust naukowców, przedstawicieli innowacyjnych firm zarówno z kraju jak i z zagranicy. Konferencja prasowa odbyła się z udziałem dziennikarzy, przedstawicieli władz samorządowych oraz przedstawicieli wiodących firm i instytucji krajowego sektora biotechnologii – podjętym tematem oraz dzięki obecności liderów branży wzbudziła duże zainteresowanie ze strony mediów.

Prestiżowe Imprezy Towarzyszące BioForum 2009

Round Table Session
Kuluarowe ważne spotkanie władz samorządowych z głównymi przedstawicielami firm oraz instytucji krajowego biosektora Round Table Session odbyło się drugiego dnia BioForum 2009, tuż po konferencji prasowej. Spotkanie miało na celu wyszczególnienie problemów i barier rozwoju innowacyjnej biogospodarki, a także wskazanie prostych mechanizmów, które mogłyby zlikwidować te bariery. Wnioski ze spotkania zostaną przekazane na ręce Ministra Gospodarki.

BioBusiness Banquet
Po zakończeniu pierwszego dnia BioForum 2009 w klubie Elektrownia RP (na terenie Manufaktury) odbył się wieczorem prestiżowy bankiet, w którym wzięło udział ponad 120 przedstawicieli biosektora z kraju i zagranicy – uczestników BioForum 2009. Spotkanie sprzyjało nieformalnym rozmowom, kontaktom i długotrwałym relacjom kluczowych przedstawicieli biosektora zarówno krajowego jak i międzynarodowego. BioBusiness Banquet to miejsce spotkania kluczowych przedstawicieli polskiej i międzynarodowej biogospodarki.

Warsztaty: Commercialization of R&D projects - how to create value in Life Science
Na zakończenie tej edycji BioForum 2009 – 5 czerwca - odbyły się warsztaty dotyczące komercjalizacji wyników badań naukowych oraz tworzenia wymiernej wartości biznesowej w sektorze Life Science. Prelegentem warsztatów był Stephan Hundertmark (Steinbeis Transfer Institute Intellectual Property Management – Germany). Zostały one zrealizowane przy współpracy z The Steinbeis Network oraz ScanBalt BioRegion.

Kategoria wiadomości:

Z życia branży

Źródło:
bioforum.pl
urządzenia z xtech

Interesują Cię ciekawostki i informacje o wydarzeniach w branży?
Podaj swój adres e-mail a wyślemy Ci bezpłatny biuletyn.

Komentarze (0)

Możesz być pierwszą osobą, która skomentuje tę wiadomość. Wystarczy, że skorzystasz z formularza poniżej.

Wystąpiły błędy. Prosimy poprawić formularz i spróbować ponownie.
Twój komentarz :

Czytaj także